top of page

Hakkımızda

BTF Legal olarak, müvekkil şirket ve şahıslara özel, güvenilir, doğru ve çözüm odaklı hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Ekip olarak karşılaştığımız her bir hukuki sorunu sadece yasal açısından değerlendirmekten öte, bir bütün olarak ele almakta ve en doğru çözüm yolunu tespit ederek neticelendirmekteyiz. Bunun için alanında uzman kişilerle iş birliği halinde çalışmakta, her sorunu kendi alanına özel bilgi ve koşullar içinde ele alarak en yüksek kalite hizmeti vermekteyiz.

Deneyimli kadromuzla; müvekkillerimize “Kişisel Verilerin Korunması Hukuku”, “Ticaret ve Şirketler Hukuku” ve “İş Hukuku” başta olmak üzere, çeşitli hukuki işlemlerde çok geniş bir yelpazede hizmet sunmaktayız.

Ekibimiz

GKDK9511.JPG

Av. Mahide Tuba Doğan

Kurucu Ortak

Mahide Tuba Doğan, 2016 yılında İstanbul Barosu’nda Avukatlık Stajını başlatmasını takiben EY Türkiye bünyesinde yer alan Hukuk ekibine yasal stajyer olarak katılmıştır. Uzman avukat olarak EY Türkiye bünyesinden ayrılarak BTF Legal’i kurmuştur. EY Türkiye’de çalıştığı dönemde Hollanda’da EY tarafından global çapta yapılan Danışmanlık ve Kurumsal Yönetim üzerine eğitimlere katılmıştır. Tuba, Şirketler ve Ticaret Hukuku, Mevzuat ve Uyum Yönetimi, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, İş Hukuku ve Sağlık Hukuku konularında tecrübe sahibidir.

 

Tuba, üniversite eğitimi süresince farklı yerlerde yapmış olduğu kısa dönem stajyerliğini, meslek hayatına global bir firma olan EY bünyesinde adım atarak ve dört sene bu yapının bir üyesi olarak geçirmiş, başta ilaç, sigorta, petrol ve perakende olmak üzere birçok sektörde ve farklı hukuk dallarında yapılan projelerde yer almıştır. Tuba, çalışmaktan keyif aldığı bir alan olan İlaç Hukukunda Türkiye’de yer alan birçok ilaç firması ile çalışma fırsatı yakalayarak uzmanlık kazanmıştır.

 

Tuba, İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak faaliyet göstermekte olup, İstanbul Barosu Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Komisyonu, Bilişim Hukuku Komisyonu ve İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Komisyonu üyesidir.

Eğitim
Bahçeşehir Üniversitesi, Tezli Özel Hukuk Yüksek Lisansı, 2018-2021 (Tez: İşverenin İşlediği Kişisel Verilerin İşçiyi Koruma Borcu ve Ölçülülük İlkesi Çerçevesinde İncelenmesi)
Ankara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Lisans, 2016

 

Yabancı Dil: İngilizce

  • LinkedIn
47866%20(110)%5B4724%5D_edited.jpg

Av. Basiret Çiğil

Kurucu Ortak

Basiret Çiğil, 2016 yılında İstanbul Barosu’nda Avukatlık Stajını başlatmasını takiben EY Türkiye bünyesinde yer alan Hukuk ekibine yasal stajyer olarak katılmıştır. Uzman avukat olarak EY Türkiye bünyesinden ayrılarak BTF Legal’i kurmuştur. EY Türkiye’de çalıştığı dönemde Hollanda’da EY tarafından global çapta yapılan Danışmanlık ve Kurumsal Yönetim üzerine eğitimlere katılmıştır.

 

Basiret Çiğil, meslek hayatına global bir firma olan EY bünyesinde adım atarak, birçok sektörde ve farklı hukuk dallarında yapılan projeler ile yerel ve uluslararası Şirketlere sunmuş olduğu hukuki danışmanlık kapsamında Şirketler ve Ticaret Hukuku, Mevzuat ve Uyum Yönetimi, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Dava ve İcra Takipleri ve İş Hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. Bunun ile birlikte, Basiret Çiğil, Bankacılık Mevzuatı ve Şirketler Hukuku tecrübesine binaen, çokuluslu yabancı yatırımlar kapsamında mega bankalardan birinin Türkiye iştirakine Ticaret Hukuku anlamında uzun süre danışmanlık hizmeti sunarak banka hukuku alanında uzmanlık kazanmıştır.

 

Basiret, İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak faaliyet göstermekte olup, İstanbul Barosu Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Komisyonu üyesidir.

Eğitim

Erzincan Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Lisans, 2016

Masaryk Üniversitesi, Öğrenci Değişim Programı, Çek Cumhuriyeti, 2015

 

Yabancı Dil: İngilizce

  • LinkedIn
bottom of page